مراحل گرفتن مدارک آیلتس 2022

مراحل گرفتن مدارک آیلتس
مقاله

مراحل گرفتن مدارک آیلتس 2022

مراحل گرفتن مدارک آیلتس بسیار آسان و در عین حال دارای جزئیات بسیاری است. اگر قصد آموزش زبان آیلتس را دارید تا پایان مقاله همراه نبض زبان باشید.

برای دریافت نکات بیشتر در خصوص آموزش زبان آیلتس میتوانید به این صفحه مراجعه کنید

همچنین اگر مایلید نکاتی در خصوص دوره آموزش زبان لاتین بدانید به این صفحه مراجعه کنید

قبل از دانستن نحوه دریافت مدرک آیلتس، باید بدانیم که آیلتس چیست؟

برای دانستن پاسخ این سوال میتوانید به مقاله آموزش زبان آیلتس در نبض زبان مراجعه کنید.

مراحل گرفتن مدارک آیلتس

مراحل گرفتن مدارک آیلتس

مدرک آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان در دنیا است و تمام کسانی که قصد مهاجرت به مقصد اروپا و آمریکا به خصوص کشورهای کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند را دارند نیازمند داشتن این مدرک هستند.

آموزش زبان لاتین 

از همین رو سایت نبض زبان در نظر گرفته است مراحل گرفتن مدارک آیلتس را برای مخاطبان شرح دهد.

آیلتس یکی از معتبرترین مدرک‌های زبان انگلیسی است و ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان و اشتغال در کشورهای انگلیسی زبان به قصد اخذ اقامت، نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس است و موفقیت در این آزمون با کسب امتیاز بالا و نمره قبولی امکانپذیر می باشد.​

یکی از مهمترین نکاتی که کمتر در مورد آن صحبت می‌شود، مدت اعتبار مدرک آیلتس است که از زمان اخذ به مدت دوسال اعتبار دارد اما به دلیل مزایای زیاد و افزایش مهارت و سطح زبان انگلیسی داوطلبان، متقضیان آزمون آیلتس طی سالیان رو به افزایش است.​

در بیش از 140 کشور دنیا آزمون آیلتس را به رسمیت می شناسند اما برای ورود به دانشگاه و مهاجرت تحصیلی در کشور هایی نظیر استرالیا، نیوزلند و بریتانیا تنها مدرک آیلتس مورد قبول می باشد.

با وجو اینکه تافل ، GRE و آزمون بین المللی سلپیپ رقبای آیلتس محسوب می شوند اما هیچکدام کاربرد مدرک آیلتس را ندارند زیرا که آیلتس تنها آزمونی است که هم برای دانشگاه و هم برای اخذ اقامت استفاده می شود.

مراحل گرفتن مدارک آیلتس از ثبت نام در آموزشگاه های معتبر آغاز می شود که نبض زبان یکی از آموزشگاه هایی است که در نظر دارد با هزینه مناسب بهترین آموزش را در اختیار زبان آموزان قرار میدهد.

آزمون آیلتس در 3 نوع آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز برگزار می گردد که ۲ نوع آکادمیک و جنرال کاربرد بیشتری دارند.

داوطلبان که قصد مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند بهتر است در آزمون آکادمیک (پیشرفته) و کسانی که قصد سفر و مهاجرت غیرتحصیلی دارند می توانند در آزمون جنرال (عمومی) شرکت کنند.

 آموزش صفر تا صد آیلتس

لازم به دکر است که در هنگان ثبت نام آزمون داوطلبان نوع آزمون خود را انتخاب میکنند.

شرایط شرکت در آزمون آیلتس

شرایط شرکت در آزمون آیلتس در سال 2022 اعلام شد و هر شرکت کننده میبایست شرایط ذیل را برای شرکت در آزمون آیلتس دارا باشد؛

1 حداقل سن داوطلبان باید 16 سال تمام

2 پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای مهلت‌دار برای داوطلب

3 همه افراد با هرتخصصی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

گفتنی است که آزمون آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را دارند مناسب می باشد.

متقاضیان برای شروع آمادگی برای آزمون آیلتس و مراحل گرفتن مدرک آیلتس میتوانند به چند روش اقدام کنند.

روش خودخوان

یکی از پرریسک‌ترین انواع آمادگی برای آزمون آیلتس استفاده از روش خودخوان است زیرا این آزمون بسیار حائز اهمیت است و نیازمند یادگیری نکات مهمی است که در غیر این صورت، رقبای شما شانس پیروزی بیشتری در این آزمون را خواهند داشت.

حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس 6 است و اگر زبان انگلیسی را به صورت حرفه ای بلد نباشید شانسی برای قبولی نخواهید داشت.

استفاده از معلم خصوصی

معلم خصوصی یکی از بهترین گزینه ها است اما به دلیل هزینه بالا برای تمام اقشار قابل اجرا نیست. داشتن یک معلم حرفه ای و باتجربه می تواند شانس داوطلبان را در مراحل گرفتن مدارک آیلتس بالا ببرد.

این روش سریع‌ترین راه برای اخذ مدرک آیلتس است و با وجود هزینه های بالا، پردرخواست ترین روش محسوب می شود.

ثبت نام در کلاس های زبان

در سراسر کشور کلاس های زبان معتبر برای ارائه خدمات آموزش و آماده‌سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس فعال است.

از مزایای این روش هزینه مناسب آن نسبت به گرفتن معلم خصوصی است اما حضور همکلاسی های متعدد میتواند برا برخی آزاردهنده باشد.

نبض زبان با روش های تدریس پیشرفته، این مشکل داوطلبان را سهل نمود و زبان آموزان میتوانند با هزینه مناسب بدون مشکلات حضور در کلاس های حضوری زبان، از روش تدریس و آماده‌سازی آیلتس به صورت غیرحضوری استفاده کنند.

بعد از انتخاب روش، اولین قدم را برای آغاز مراحل گرفتن مدرک آیلتس برداشتید.

ثبت نام در آزمون آیلتس

داوطلبان پس از آمادگی برای آزمون آیلتس و انتخاب نوع آزمون، میبایست در آزمون آیلتس ثبت نام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون آیلتس فرم درخواست ، دو قطعه عکس رنگی و همچنین کپی گذرنامه یا کارت ملی میباشد. گفتنی است ثبت نام آزمون آیلتس به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می شود.

آزمون آیلتس بجز بریتانیا در سراسر جهان، چهار بار در ماه برگزار می گردد و داوطلبان میتوانند با توجه به آمادگی برای آزمون، تاریخ آزمون خود را انتخاب نمایند.

IDP سازمانی است که در ایران کار نظارت بر آزمون آیلتس در ایران را انجام می دهد و آزمون آیلتس در دانشگاه آزاد تهران، موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین، موسسه آموزش عالی عصر و دانش، موسسه فرهنگی هنری ایرسافام برگزار می گردد.

شرکت در ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس، آزمون شبیه سازی شده ای است که توسط موسسات زبان برگزار می گردد و داوطلبان بهتر است برای آمادگی بیشتر برای آزمون آیلیتس در آزمون های آزمایشی شرکت کنند.

هزینه مدرک آیلتس

دریافت مدرک آیلتس شامل هزینه هایی است که هزینه دریافت مدرک آیلتس یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان است.

هزینه فرایند آموزش و هزینه منابع دو مورد مهم هستند و هر زبان آموز با توجه به انتخاب روش آماده سازی مبلغ متفاوتی را هزینه می کند. هزینه آیلتس در ایران بین 210 تا 250 دلار متفاوت است.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس

آزمون آیلتس طی دو روز چهار مهارت اصلی داوطلب را امتحان می کند. در روز اول مهارت های خواندن ، نوشتن و گوش دادن و در روز دوم مهارت صحبت کردن مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت .
مهارت گوش دادن

در ارزیابی مهارت گوش دادن، به صدای هر بخش گوش می‌دهید و پاسخ را در دفترچه‌ی ‌سوالات وارد خواهید کرد.مکالمه دو نفره ، مجموعه مونولوگ ، مکالمه‌ی چهار نفره و یک مونولوگ در مورد موضوع علمی چهار بخش مهارت گوش دادن است.

لازم به ذکر است هر فایل صوتی تنها یکبار پخش می شود و داوطلبان میتوانند یادداشت های کوتاه اما مفید از فایل صوتی پخش شده داشته باشند.

مهارت خواندن

در این بخش هر داوطلب یک ساعت زمان برای خواندن یک مقاله دارد و با توجه به آن میبایست به سوالات پاسخ دهد. خواندن در آزمون آکادمیک متفاوت است و متون طولانی تر و تخصصی تری انتخاب می شود. متن خواندن در آزمون عمومی حاوی چند متن کوتاه می باشد که موضوعات آن متفاوت است.

مهارت نوشتن

مهارت نوشتن همانند مهارت خواندن در بخش آکادمیک تخصصی تر و در بخش جنرال سهل تر است

مهارت صحبت کردن

داوطلبان مهارت صحبت کردن خود را بصورت شفاهی امتحان می دهند و این آزمون بین 11 تا 14 دقیقه به طول می انجامد.

نتایج آزمون آیلتس

از آخرین مراحل گرفتن مدارک آیلتس، انتظار برای نتایج آزمون است که از زمان برگزاری آزمون طی 13 روز کاری اعلام می شود و نتیجه آزمون در سایت قابل مشاهده می باشد. گفتنی است که دریافت مدرک آیلتس از طریق موسسه برگزار کننده میسر می باشد.

نحوه رتبه‌بندی آزمون آیلتس

رتبه‌بندی آزمون آیلتس از روی نمرات صورت می گیرد و از نمره یک (بدترین) تا نمره 9 (بهترین) طبقه بندی می شود.

برای کسب بالاترین نمره آیلتس ،میتوانید از مدرسین نبض زبان مشاوره بگیرید، دوره تهیه کنید یا به صورت خصوصی اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید.

 

چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا یک نمره عالی در آزمون آیلتس به دست بیاوریم؟ ما سعی کردیم تا در این قسمت، 10 نکته اساسی برای به دست آوردن نمره خوب در آیلتس را برای شما جمع‌آوری کنیم:

 

نکته 1: یک شیوه منظم و استاندارد برای آموزش زبان انگلیسی و آمادگی برای آیلتس را برای خود تعیین کنید.

 این شیوه استاندارد را می‌توانید از استاد یا معلم خود درخواست کنید. همینطور امکان دسترسی به یک روش کارآمد و منظم از راه  ویدئوهای آموزشی در یوتیوب و به طور کلی در اینترنت وجود دارد.

نکته 2: هر 4 مهارت Listening، Writing، Speaking و Reading را به صورت همزمان و مستمر برای مراحل گرفتن مدرک آیلتس تمرین کنید.

نکته 3: وقت را هدر ندهید؛ خیلی سریع‌تر برای آماده‌سازی آزمون آیلتس اقدام کنید.

نکته 4: هیچ فرصتی را برای تمرین 4 مهارت انگلیسی از دست ندهید. تلاش کنید مداوم با دوستان و هم‌مسیرانتان انگلیسی حرف بزنید.

نکته 5: هرشب قبل از خواب یا هرروز در طی شبانه‌روز، لغت جدید حفظ کنید.

نکته 6: اخبار، پادکست و موسیقی انگلیسی گوش کنید، فیلم و سریال انگلیسی را در برنامه خود جای دهید.

نکته 7: برای آمادگی هرچه‌بیشتر در آزمون‌های آزمایشی آیلتس شرکت کنید.

نکته 8: قبل از شروع دوره‌های آزمون آیلتس، در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید تا نقاط ضعفتان بیرون بزند و پایه انگلیسی‌تان قوی بشود.

نکته 9: رمان، کتاب و متون انگلیسی را مطالعه و ترجمه کنید

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare